Zobacz również

Zadbane trawniki

Dodano: 2017-07-25 Przez: admin


 
Interesują cię metody zakładania trawników? Czy robisz to po raz pierwszy? Czy zależy Ci, aby trawnik był gęsty, zielony, ozdobny, ale i użytkowy? Zobacz sam/a, co zrobić, żeby tak właśnie było.
 
Zakładając trawnik po raz pierwszy warto jest wiedzieć o tym, że taki trawnik powinien być wykonany wedle pewnych zasad, aby mógł prezentować się doskonale w najbliższym czasie. Po pierwsze warto wybrać formę, w jaki sposób będzie zakładany. Czy wykorzystamy w tym względzie nasiona traw dostępne praktycznie w każdym sklepie ogrodniczym, markecie budowlanym, jak również popularnym markecie podczas sezony ogrodniczego.
 
Wybór formy zakładania trawnika to istotna sprawa
Zanim zabierzecie się za założenie trawnika z dostępnych nasion traw, warto jest po doborze najodpowiedniejszej trawy, zająć się przygotowaniem pod nią gruntu. Ładne trawniki nie powstają na nieoczyszczonej, pełnej chwastów, kamieni, żwiru, czy korzeni oraz wyjałowionej ziemi, a na dobrej jakości działce, która została dodatkowo wspomożona nawozami do trawników, w przypadku, kiedy wcześniej na skrawku ziemi rosły warzywa, czy tez inne rośliny tj. drzewa albo krzewy. Wartości odżywcze w ziemi są wtenczas nikłe, dlatego przez zasianiem trawy warto je odżywić. Co więcej sytuacja wygląda również w ten sam sposób w przypadku podjęcia decyzji o zakupie trawy w rolkach, która choć jest w stanie szybko pokryć ziemię zieloną, piękną trawą, to jej utrzymanie i proces szybkiego ukorzenienia może być niemożliwy, przynajmniej na tym poziomie, co byśmy chcieli.
 
Moda na trawniki
Moa na trawniki jest ogromna. Coraz więcej osób decyduje się na trawnik, zamiast na ziemię, na której będą uprawiane warzywa, czy też inne rośliny wymagające większej uwagi i kontroli. Wielkiej pielęgnacji, na która wiele osób nie jest stać, chociażby ze względu na pracę zawodową. Tak naprawdę trawniki nie wymagają, aż tak wielkiej uwagi, wystarczy je podlewać i kosić, raz w roku nawozić dla lepszego efektu. Warto pomyśleć raz na rok o wertykulacji trawnika.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy